سخنان اتودیان!

تراوشات ذهنی یک سیاست زده

سخنان اتودیان!

تراوشات ذهنی یک سیاست زده

سخنان اتودیان!

در این وبلاگ مطالب مختلف در زمینه های مذهبی، علمی، فرهنگی، طنز و ... در اختیار خوانندگان عزیز قرار خواهد گرفت

[لینک کردن برخی وبلاگ ها دلیل بر تایید تمام نظرات انها نیست]

طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات
  • ۲۲ آبان ۹۵، ۱۶:۱۳ - دانلود سریال و فیلم خارجی
    لایک :) 3>
  • ۱۹ آبان ۹۵، ۱۵:۱۴ - The flash
    :)

۱۰ مطلب در شهریور ۱۳۹۵ ثبت شده است


۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ شهریور ۹۵ ، ۲۰:۴۲
🌹🌹🌹حـــــق جـــــو 🌹🌹🌹


۲ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۶ شهریور ۹۵ ، ۱۴:۱۹
🌹🌹🌹حـــــق جـــــو 🌹🌹🌹

در تعریف واژه "غیرت"، در لغتنامه مجمع البحرین آمده است: احساس تنفری طبیعی برخواسته از آنکه بخل ورزد نسبت به آنکه دیگران در امری که برای او دوست داشتنی است، شرکت کنند(مجمع البحرین، ج3، ص432)

آن مفهومی که همگان از غیرت در ذهن داریم، همان تعصب داشتن روی همسر یا مادر یا خواهر کلاً نوامیس، حالتی خاص از مفهوم فوق است از اینکه دوست نداریم کسی بیاید و –نعوذ بالله- به نوامیس ما نظری داشته باشد. این امری مقدس است و کسی که چنین حالتی ندارد مذمت شده است:

امام صادق(ع): إِنَّ اللَّهَ تَبَارَکَ وَ تَعَالَى غَیُورٌ یُحِبُّ کُلَّ غَیُورٍ
همانا خداوند غیرتمند است، و هر مرد غیرتمندی را دوست دارد

 إِذَا لَمْ یَغَرِ الرَّجُلُ فَهُوَ مَنْکُوسُ الْقَلْب‏
هنگامی که مرد غیرت نشان ندهد، پس او قصی القلب شده است

حُرِّمَتِ الْجَنَّةُ عَلَى الدَّیُّوث‏
بهشت بر مرد بی غیرت حرام است

کافی(ط. الإسلامیة)/ ج5، ص535-537

و البته طبق تعریفی که از غیرت ارائه شد، نوع دیگر آن غیرت روی دین و مقدسات است:

امام باقر علیه السّلام: مَنْ قَعَدَ فِی مَجْلِسٍ یُسَبُّ فِیهِ إِمَامٌ مِنَ الْأَئِمَّةِ یَقْدِرُ عَلَى الِانْتِصَافِ فَلَمْ یَفْعَلْ أَلْبَسَهُ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ الذُّلَّ فِی الدُّنْیَا وَ عَذَّبَهُ فِی الْآخِرَة
هرکس در مجلسی بنشیند که در آن به امامی از ائمه اطهار توهین می شود و او می تواند آن مجلس را به هم بزند، پس چنین نکند، خداوند در دنیا بر تن او لباس خواری و در آخرت او را دچار عذاب می کند

همان/ ج2، ص379

طبق این روایات شریفه، هر مردی باید "غیرت" داشته باشد؛ که یک نوع آن غیرت روی ناموس است و نوع دیگر آن غیرت روی مقدسات. و ما متأسفانه داریم می بینیم که در جامعه ما چه مبارزه شدیدی علیه هر دو نوع غیرت می شود:

"غیرت روی ناموس" را به وسیله شبکه های مجازی و طرق دیگر نابود می کنند؛ مثل آن موقع که مردان، عکس های بیحجاب و بعضاً آرایش کرده نوامیس خود را بر روی شبکه های مجازی در معرض دید هزاران مرد نامحرم –بعضاً چشم چران- قرار می دهند و هرگز احساس بدی به ایشان دست نمی دهد، یا مواردی که در بعضی جشن های خصوصی و شادی که زن ها در آن می رقصند شاهدیم، یا فحاشی های ناموسی که به عنوان شوخی بین برخی رفقا رد و بدل می شود و ...

و امّا از آن مهم تر "غیرت روی مقدسات" است که متأسفانه توسط برخی عمامه به سر مورد هجوم قرار گرفته است... طوریکه اگر به یکی از دشمنان اهل بیت که نزد اهل خلاف از مقدسات است، توهینی بشود، همه فریاد "وا وحدتا!" و "وابصیرتا!" سر می دهند ولی اگر به مقدسات شیعی توهینی بشود یا از آنها سوء استفاده جهت منافع افرادی خاص بشود، کک احدی نمی گزد!

بلی! آخوند های فاسد که بهترین ابزار انگلیس برای دین زدائی هستند، غیرت دینی جوانان ما را نشانه رفته اند! و ما شاهد موردی که اخیراً رخ داده، بودیم: وقتی که جناب مهران مدیری، بعنوان شوخی، دو تن از منافقین و دشمنان حضرت امیرمؤمنان علیه السلام –طلحه و زبیر- را مورد لعن قرار داد، آن هم به طور سهوی، دیدیم که چطور نمایندگان اهل سنت و برخی نمایندگان شیعه نمای مجلس، یقه پاره کردند که در آخر منجر به اخراج ناظر آن برنامه شد. ولی وقتی یک آخوندک بی دین، برای توجیه کنسرت های پر از فسادی که طبق فتاوای فقهی آخوند های حکومتی هم لهو و لعب و مطرب محسوب می شود، می آید و با بی شرمی تمام می گوید: "کنسرت را هم از امام حسن(ع) آموختیم!"، انگار نه انگار که به امام ما توهین شده است!

واقعاً ما را چه شده است؟! که برای مشتی موجودات پست رذل که از سگ هم کمترند اینقدر جوش می آوریم ولی برای ائمه اطهار خیر؟! نکند جنگ نرم یهود علیه تشیع دارد به ثمر می نشیند؟! طوریکه نه روی نوامیسمان حساسیم نه روی مقدساتمان!

واقعاً ما را چه شده که اگر بی سروپایی پیدا شود و به دینمان با بهانه هایی مثل وطن دوستی و ... حمله کند، دردمان نمی آید بلکه با او رفاقتمان را ادامه می دهیم و می گوییم "او هم عقیده ای برای خود دارد!" ولی وقتی کسی در دهان او بکوبد می گوییم "بحث راه ننداز!" و اگر آن بی سروپای ناصبی از ما از لحاظ سن بزرگتر باشد، همه یاد احترام به بزرگتر می افتند!

اگر عالمی بیاید و از "تولّی و تبرّی" که دو آموزه مهم و اساس اسلام اند سخن بگوید، همه به او انگ "مزدور" و "بی بصیرت" و "شیعه انگلیسی" می زنند ولی وقتی یک متمرجع می آید و فتوا به کشف حجاب برای تحصیل در دانشگاه های بلاد کفر می دهد، کسی صدایش در نمی آید؟! یا دین ما عوض شده یا غیرت کم شده! کدام یک!؟

آن غیرت زمان رضاخان که بسیاری از زنان ما را خانه نشین کرد یا بسیاری از مردان را به جلوی گلوله برد تا شعائر امام حسین(ع) حفظ شود، کجا رفته؟!

پس کی قرار است بیدار شویم؟!

سال 42 فریاد برآوردند "به داد اسلام برسید! اسلام رفت!"... اسلام آن موقع رفت یا الآن؟!


اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب الکبری...

بـا مـا هـمـراه بـاشـیـد: https://telegram.me/joinchat/CJz71T8DP-IDc6VK8eyd_Q

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۵ شهریور ۹۵ ، ۱۳:۰۷
🌹🌹🌹حـــــق جـــــو 🌹🌹🌹

عنوان ویدیو: نظریه نسبیت خاص انیشتن به زبان ساده(Simple Relativity - Understanding Einstein's Special Theory of Relativity )

تهیه کننده: وینیت ماسرام (Vinit Masram)

زبان: انگلیسی

زیرنویس: فارسی

مترجم: حامد خوش اخلاق

مدت زمان: 5 دقیقه  55 ثانیه

حجم: 26 MB


قیمت دانلود از 6000 تومان به 2000 تومان کاهش یافت


لینک دانود: +


مشاهده قسمتی از ویدیو:


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۸ شهریور ۹۵ ، ۱۳:۳۴
🌹🌹🌹حـــــق جـــــو 🌹🌹🌹

عنوان مقاله: تمرین هایی برای افزایش اندازه هایپوکمپ و تقویت حافظه (Exercise training increases size of hippocampus and improves memory?)

نویسندگان: کِرک آی. اریکسون از دپارتمان روانشناسی دانشگاه پیتسبورگ، میشل دبلیو. ووس عضو انستیتوی علم و فناوری پیشرفته بکمان و دپارتمان روانشناسی دانشگاه ایلینویز، و دیگران

ویراستار: فرد گِیج از انستیتوی سالک

مترجم: حامد خوش اخلاق، دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران


توضیحات: مقاله پیش رو، گزارش یک تحقیق است که از بزرگسالان با سنین بالا به عمل آمده و در آن، تمرین های تقویت حافظه مقایسه شده است. خواندن مقاله به افرادی که از کمبود حافظه رنج می برند توصیه می شود...


قیمت دانلود از 5000 تومان به 1000 تومان کاهش یافت


لینک دانلود مقاله: +۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۷ شهریور ۹۵ ، ۱۵:۵۱
🌹🌹🌹حـــــق جـــــو 🌹🌹🌹

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۶ شهریور ۹۵ ، ۲۳:۳۷
🌹🌹🌹حـــــق جـــــو 🌹🌹🌹

متأسفانه برخی مردم نزد افراد مختلف می روند و مشکلات نتنها خودشان، بلکه پدر جدشان را نیز بازگو می کنند به عبارتی "درد دل" می کنند! این بدعت اجتماعی که متأسفانه از دنیای مسیحیت وارد زندگی ما شده، هرگز در منظر دین اسلام پسندیده و مقبول نیست. چه زیبا امام صادق علیه السّلام به یکی از اصحاب خود به اسم مفضل بن قیس که از مشکلات زندگی نزد ایشان شکایت کرده بود، نصیحت فرمودند: ((لَا تُخْبِرِ النَّاسَ بِکُلِّ مَا أَنْتَ فِیهِ فَتَهُونَ عَلَیْهِم‏)) یعنی شرح حال و اوضاع زندگی ات را تمام و کمال به مردم نگو تا در دیدگان ایشان خوار و ذلیل نشوی!(1)


آری دوستان! در اسلام هیچ چیزی به نام "درد دل" نداریم و هیچ دلیلی ندارد دیگران از مشکلات زندگی شما باخبر شوند. خداوند حرمت و آبروی مؤمن را شریف تر از خانه کعبه قرار داده پس ریختن این حرمت، مخالفت با مشیت الهی است. مطمئن باشید اگر بخواهید با کسی "درد دل" کنید، در بهترین حالت دیدگاه ترحم آمیز وی را برای خودتان به ارمغان می آورید که این خود آزار دهنده است، در حالات بدتر که بماند...


هنگامی که دچار مشکلی شدید، آن را با خدا در میان بگذارید و به اهل بیت علیهم السّلام متوسل شوید که معجزه می کند، نه با افرادی که چاره خود را نیز نمی دانند و بعضاً به بیراهه می روند.

پاورقی:

1. بحار الأنوار (ط. بیروت)، ج47، ص34. البته این روایت توسّل به ائمه اطهار را نفی نمی کند، بلکه باخبر کردن مردم از مشکلات و نقاط ضعف را نفی می کند.

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۰ شهریور ۹۵ ، ۲۱:۳۹
🌹🌹🌹حـــــق جـــــو 🌹🌹🌹

متاسفانه برخی فکر می کنند منجی آخرالزمانند و باید همه را آدم کنند و ذره ای "تقیه" و "مدارا" را رعایت نمی کنند و این باعث می شود آخر الامر متحمل ضربات شدید روحی_روانی_اجتماعی شوند یا در فرض بدتر به راه آن کسانی دربیایند که خود امر و نهیشان می کردند!

البته که امر به معروف و نهی از منکر از واجبات قطعیه است ولی در جایی که تاثیر نداشته باشد نتنها واجب نیست بلکه بنابر فتوای برخی مراجع حرام هم هست!

البته حالت دیگر هم موقعی است که حرفی را -هرچند که حق است- سر جایش و به فردی که لایقش نیست می زنیم که این هم ماجرایی دارد برای خود...

به دوستان پیشنهاد می کنم این کلیپ دکتر دولتی را ببینند تا رفتار اجتماعی مخصوصا در این سیاه بازار آخر الزمان را بفهمند:

دریافت ویدیو

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۷ شهریور ۹۵ ، ۱۲:۴۳
🌹🌹🌹حـــــق جـــــو 🌹🌹🌹

از جمله چیزهایی که ایجاب می کند حاکم حکومت اسلامی امام معصوم باشد، این است که ما با عقل ناقص خودمان ممکن است در مقام حکومت، از برخی امور بپرهیزیم یا به برخی امور مشغول شویم حال آنکه ممکن است عاقبت آن کار دقیقاً برعکس آن چیزی باشد که ما می پنداشتیم و این مسئله جز ضرر و زیان و فرسایش و از دست رفتن سرمایه و بدنام شدن اسلام چیزی در پی ندارد. چه بسا در زمان حکومت عدل نبوی و علوی، آن حضرات بنا بر مصالحی که مردم آن زمان درک نمی کردند، از مجازات برخی صرف نظر می نمودند یا با برخی افراد که طغیانگر بودنشان مثل روز روشن بود، مصالحه می کردند.

به عنوان مثال، در روایتی  آمده است که ابوسعید عقیصا، از امام حسن مجتبی علیه السّلام پرسید: (( یابن رسول الله، به چه علّت با معاویه لعنة الله علیه مصالحه نمودی درحالیکه تو امام و خلیفه بر حق بودی و او فردی گمراه و طغیانگر است؟))

امام در پاسخ به او فرمود: ((َ لَوْ لَا مَا أَتَیْتُ لَمَا تُرِکَ مِنْ شِیعَتِنَا عَلَى وَجْهِ الْأَرْضِ أَحَدٌ إِلَّا قُتِل‏)) یعنی اگر با او صلح نمی نمودم، هیچ کس از شیعیان ما بر زمین نمی ماند مگر آنکه کشته می شد!

علل الشرایع(نشر کتابفروشی داوری)/ ج1، ص211

در روایت دیگری، از امام صادق علیه السّلام درباره علت آنکه حضرت علی علیه السّلام پس از جنگ جمل، اموال مردم بصره را به عنوان غنیمت جنگی نگرفت آمده است:

((إِنَّمَا تَرَکَ عَلِیٌّ ع أَمْوَالَهُمْ لِأَنَّهُ کَانَ یَعْلَمُ أَنَّهُ سَیَکُونُ لَهُ شِیعَةٌ وَ أَنَّ دَوْلَةَ الْبَاطِلِ سَتَظْهَرُ عَلَیْهِمْ فَأَرَادَ أَنْ یُقْتَدَى بِهِ فِی شِیعَتِهِ وَ قَدْ رَأَیْتُمْ آثَارَ ذَلِکَ هُوَ ذَا یُسَارُ فِی النَّاسِ بِسِیرَةِ عَلِیٍّ ع ...)) یعنی همانا علی ع اموال مردم بصره را رها کرد چراکه می دانست در نسل های پس از او، شیعیان او قرار دارند از طرفی حکومت های باطل بر سر شیعیان می آیند و او خواست با شیعیانش نیز همانگونه که او رفتار کرد، رفتار شود و شما آثار آن را می بینید که با شیعیان چون سیره علی ع رفتار می شود

همان، ص154

یا در روایت دیگری از آن امام بزرگوار، در پاسخ به فردی که از ایشان پرسیده بود چرا حضرت امیر با برخی دشمنانش(که با علیه ایشان شمشیر نکشیده بودند ولی بالاخره ناصبی محسوب می شدند) را نکشت، فرمود: ((َ قُلْتُ لَهُ مَا بَالُ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ ع لَمْ یُقَاتِلْ فُلَاناً وَ فُلَاناً وَ فُلَاناً قَالَ لِآیَةٍ فِی کِتَابِ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ لَوْ تَزَیَّلُوا لَعَذَّبْنَا الَّذِینَ کَفَرُوا مِنْهُمْ عَذاباً أَلِیماً قَالَ قُلْتُ وَ مَا یَعْنِی بِتَزَایُلِهِمْ قَالَ وَدَائِعَ مُؤْمِنِینَ فِی أَصْلَابِ قَوْمٍ کَافِرِینَ وَ کَذَلِکَ الْقَائِمُ ع لَنْ یَظْهَرَ أَبَداً حَتَّى تَخْرُجَ وَدَائِعُ اللَّهِ تَعَالَى‏...)) یعنی چون خداوند در قرآن فرموده است اگر کافر و مومن از هم متمایز می شدند قطعاً کافران را عذاب می کردیم(فتح، 25) و معنای آن این است که بسیاری از مؤمنان از نسل همان کافر ها هستند و قائم آل محمد ظهور نمی کند مگر بعد از آنکه آن ودیعه های الهی که در صلب کافران است، به دنیا بیایند

همان، ص147

آری! سیره حضرت امیرمؤمنان علیه السّلام آن بود که در تعامل با دشمنانش، تا چندین نسل طرف را می دید... آیا حاکمان و فرمانروایان غیر معصوم نیز چنینند؟؟!؟!

و السّلام علی من اتبع الهدی

بـا مـا هـمـراه بـاشـیـد: https://telegram.me/joinchat/CJz71T8DP-IDc6VK8eyd_Q

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۶ شهریور ۹۵ ، ۱۵:۲۳
🌹🌹🌹حـــــق جـــــو 🌹🌹🌹
۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۵ شهریور ۹۵ ، ۱۷:۳۲
🌹🌹🌹حـــــق جـــــو 🌹🌹🌹